Skup złota – czy to się opłaca?

Jeżeli w twoim domu leży zniszczona lub nieużywana złota biżuteria, warto odwiedzić skup złota.

Takie punkty najczęściej oferują również usługi, którymi zajmuje się lombard. Na czym polega prowadzenie biznesu tego typu?

  1. Czy warto inwestować w złoto
  2. Skup złota – jak to działa?
  3. Więcej usług to większa rentowność

Czy warto inwestować w złoto?

Inwestycja w dobra materialne, których wartość nie jest podatna na wpływ kataklizmów, przewalutowań czy wojen, to doskonałe zabezpieczenie finansowe. Złoto uważane jest za jedną z najbezpieczniejszych możliwości zainwestowania zebranych środków. Doświadczenie ludzkości na przestrzeni wieków i w ostatnich latach są dowodem na prawdziwość tej hipotezy. Inwestycje w inne dobra mają swoje wady i zalety. Część z nich obecnie jest popularniejsza od lokaty kapitału w złocie – doskonałym przykładem są nieruchomości. Jednak w przeciwieństwie do mieszkań czy działek, złoto można w każdym momencie z łatwością sprzedać. To bardzo atrakcyjny wizualnie metal szlachetny, który jest trwały i nie traci swojej wartości z wiekiem. Jest również praktycznie niezniszczalny. Prowadzenie biznesu w oparciu o działanie skupu złota daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Skup złota – jak to działa?

Po przekazaniu przedmiotu pracownikowi skupu, jest on dokładnie badany – określana jest jego masa oraz próba, czyli zawartość złota w danym stopie. Na podstawie tych danych i ustalonego kursu złota określana jest cena, jaką otrzyma klient za sprzedawany przedmiot.  Ustalając kurs, osoba prowadząca skup złota musi wziąć pod uwagę, jaką aktualnie cenę ma złoto na giełdach światowych. Taka sytuacja sprawia, że biznes tego typu nie zawsze musi przynosić wysokie dochody. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest uzupełnienie działalności o dodatkowe usługi.

Więcej usług to większa rentowność

Jeżeli właściciel prowadzi również lombard, klient ma możliwość oddania na sprzedaż innych cennych przedmiotów – również takich, które nie zawierają złota. Innym sposobem na zwiększenie rentowności są odpłatne usługi jubilersko-naprawcze. Osoba, która posiada w domu starą i zniszczoną złotą biżuterię stanowiącą pamiątkę po bliskich może chcieć zagospodarować w jakiś sposób nieużyteczne przedmioty. Na szczęście nie musi oznaczać to sprzedaży rzeczy na skup złota – można poprosić pracownika o przerobienie starej i nienadającej się do użytku biżuterii na nowe, piękne ozdoby. W takim wypadku płatna jest jedynie usługa. Doskonałym przykładem wielousługowego funkcjonowania jest skup złota w lombardzie we Wrocławiu. Firma prowadzi skup złota, srebra, platyny oraz innych metali szlachetnych, udziela pożyczek pod zastaw złota i brylantów, a także prowadzi kantor wymiany walut, lombard i sprzedaż złota inwestycyjnego.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *