Rozrywka militarna z replikami broni

W Polsce coraz bardziej popularna staje się zabawa Air Soft Gun (ASG). Jest to pasja związana ze strzelaniem z broni, która jest repliką. Miłośników takiej rozrywki z roku na rok przybywa. Otwierają się także sklepy z takim asortymentem. I tutaj jest nisza na rozwinięcie własnego biznesu. W opinii znawców ten sektor jest przyszłościowym rozwiązaniem dla rozrywki militarnej. Podstawą prowadzenia własnego sklepu jest bezpośredni dostęp do producenta sprzętu w Azji (Japonia, Chiny) oraz własny serwis. Nie wystarczy znaleźć tylko dystrybutorów i wynająć magazyn na sprzęt. Prowadzenie biznesu z replikami broni związane jest także ze znajomością tego tematu oraz praktyką. Z kolei dla ludzi bez doświadczenia ważna jest odpowiednia specjalizacja. Poszukanie niszy tzn. sprzedaż wyszukanych marek broni, unikatów na rynku polskim. Produktów, które nie są dostępne w innych sklepach, a będzie na nie popyt. Dla pasjonatów istotne jest jakość sprzedawanego sprzętu, profesjonalna obsługa oraz sprawny serwis.
Idea na zabawę w ASG narodziła się w Japonii jeszcze w latach 40 ? tych XX wieku. Po przegranej II wojnie światowej wojska tego kraju w szkoleniach wykorzystywały repliki broni. Obecnie najbardziej popularne produkty są produkowane w Japonii. W Polsce dopiero od 10 lat ASG funkcjonuje. Na początku bardzo powoli rozwijał się ten sektor m.in. wśród znajomych grających w Paintball. Potem wymieniali się informacjami o broni oraz samymi replikami. Stworzono serwis internetowy, który w ciągu dekady stał się popularny. Obecnie w kraju jest około 50 tysięcy fanów Air Soft Gun.
Miłośnicy ASG to przede wszystkim młodzi ludzie, gdzie średnia wieku to 20 ? 25 lat. Należą do tego środowiska także menadżerowie, przedsiębiorcy, studenci, pracownicy mundurowi. Praktycznie każdy ma możliwość zabawy. Często rozgrywane są turnieje strzeleckie na wyznaczonym obszarze. Dla pasjonatów organizowane są imprezy ogólnopolskie raz na miesiąc. Z kolei miłośnicy dysponujący większym kapitałem mogą także jeździć na spotkania za granicę. W USA organizatorzy wynajmują całe poligony, aby uczestnicy mieli jak najlepsze warunki do zabawy. Airsoft jest nie tylko pasją, ale także możliwością sprawdzenia swoich umiejętności w terenie. Podczas imprez wykorzystywane są różne scenariusze wojskowe. Dla niektórych ludzi jest to także element praktyki w ich działalności paramilitarnej.
Kapitał potrzebny na rozkręcenie biznesu uzależniony jest od kilku czynników. Należy brać pod uwagę posiadanie własnego lokalu lub jego wynajem, miejsce na magazynowanie towaru oraz serwisowanie sprzętu. Następnie powinno się określić czy będziemy sprzedawać tańszy sprzęt czy dobrej jakości towar znanych producentów. Inwestycja na sklep z tańszym asortymentem to kwota około 30 tys. zł. W tej cenie wliczone jest także założenie strony internetowej oraz wynajem magazynu. Oczywiście prowadzenie sklepu w pełni profesjonalnego jest znacznie droższe i potrzebny kapitał to 100 tys. zł. Rozpiętość finansowa jest dość znaczna. Ceny sprzętu także są uzależnione od jego jakości. Zabawki z gorszymi częściami w środku kupowane są przez początkujących użytkowników za niewielkie pieniądze. Zakup profesjonalnych replik broni zaczyna się od 250 zł, a czasami kończy na 1,2 tys. zł. W opinii znawców granicy cenowej tego rodzaju sprzętu nie ma. Podstawowe wyposażenie uczestnika turniejów strzeleckich nie kończy się na broni. Należy także zakupić odpowiedni ubiór oraz wyposażenie. Przede wszystkim dba się o bezpieczenstwo swoje i pozostałych uczetników zabaw militarnych. Wymogiem są okulary, specjalne gogle, kominiaki, maski, hełmy oraz czasami ochraniacze na zęby.
Prowadzenie sklepu ze sprzętem ASG nie jest łatwym zadaniem. Konkurencja jest jak w każdym biznesie. Trzeba być kreatywnym i cały czas wprowadzać innowacje, sprowadzać nowy sprzęt. Poszukanie odpowiedniej niszy i zainteresowanie klientów swoim asortymentem stanowią priorytet dla właścicieli. Czasami oprócz sprzętu militarnego sprzedawane dodadtkowo są inne rzeczy m.in. instrumenty muzyczne, wiatrówki, antyki, zabawki. Wszystko po to, aby był ruch i interesie.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • franczyza militaria

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *