Moda na niestandardowe opakowania produktowe dla e-commerce

Producenci opakowań produktowych zachęcają, by firmy korzystały z niestandardowych pudełek. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne dla biznesów e-commerce, ponieważ może się przyczynić do zwiększenia sprzedaży. Jak wywołać zainteresowanie u klientów?

Sprzedaż stacjonarna i rynek e-commerce rządzą się własnymi prawami

Konkurencja jest bardzo duża, dlatego o sukcesie firmy decyduje nie tylko właściwy wybór branży oraz grupy docelowej, ale także skuteczność działań marketingowych. Jednym ze skutecznych sposobów na to, by wyróżnić się na rynku, są oryginalne opakowania.

Z unikatowych, samodzielnie zaprojektowanych pudełek korzystają między innymi producenci kosmetyków. Luksusowe produkty mogą być wysyłane do klientów w eleganckich pudełkach z uchwytem, opakowaniach ze złoconymi logotypami oraz pudełeczkach z wysuwanym dnem. Wszystkie te zabiegi mają na celu podkreślenie jakości produktu. Sprawiają także, że klient czuje się wyjątkowo, dokonując zakupu u konkretnej marki!

Jak zaprojektować niestandardowe opakowania produktowe dla marki?

Jak zaprojektować niebanalne pudełko? Warto zacząć od koloru. Z pomocą odpowiednio dobranych barw i kontrastów możemy wyrazić bardzo dużo o produkcie. Dobrym przykładem jest branża gastronomiczna – najczęściej spotykamy tutaj kolory – czerwony, żółty, pomarańczowy –  barwy te pobudzają apetyt, wzmagają łaknienie klienta i powodują, że jeszcze chętniej sięga on po zasugerowane mu produktu.

Inne rozwiązania, które można zastosować, to:

  • Zamontowanie w pudełku wysuwanego dna,
  • Nietypowy kształt pudełka, np. heksagonalny,
  • Niebanalny nadruk – np. pudełko na ciasteczka wystylizowane na domowy piecyk, w którym się one wypiekają.

Niestandardowe opakowania produktowe – gdzie szukać inspiracji?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pudełkowym marketingu, warto sprawdzić artykuł opublikowany na allcompanycorp.com na temat tzw. marketingu pudełkowego. To blog biznesowo-technologiczny, poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami, marketingiem, zarabianiem i inwestowaniem.

Ciekawe pomysły na oryginalne pudełka produktowe można znaleźć także na stronie polskiego producenta opakowań – Packhelp. Produkowane przez Packhelp pudełka to doskonały przykład na to, że opakowania mogą być estetyczne, oryginalne i ekologiczne, przyciągać wzrok klienta oraz zachęcać do zakupu!

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *