Giętka rama od roweru zamiast kłódki i łańcucha

Rowery są popularnym sposobem na poruszanie się po miastach i zawsze rowerzysta musi nosić ze sobą kłódkę z łańcuchem. A co gdyby zamiast kłódki rower zginał się jak łańcuch i można go było przywiązać wokół drzewa. Takie rozwiązanie wymyślił student z Wielkiej Brytani – rower można owinąć i przymocować za pomocą jednego zamka.

W rowerze działa mechanizm zapadkowy, który pozwala aby rama była sztywna lub miękka. Jednak nie mogą być różne w tym samym czasie. zas jazdy na rowerze rama pozostaje sztywna jak w każdym innym rowerze, a po zatrzymaniu wystarczy przesunąć dźwignię na ramie roweru, aby stała się elastyczna. I już można owinąć rower wokół słupka lub stojaka. Rower został zaprojektowany tak, że może być zabezpieczony jednym zamkiem i w tej chwili jest w fazie prototypu.

zgięcie wokół słupa szybkie owinięcie proste przełaczanie łamana rama roweru zginana rama

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Monika pisze:

    Zawsze zapominam kłódki z domu. Cigle ją zabieram ze sobą, a jak o niej nie pamietami i muszę się cofnąć do mieszkania na 4 te piętro to już mi się nie chce. Dlatego zginana rura byłaby najlepsza. No można jeszcze blokować rower smartfonem, może kiedy koła będą się blokować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *