Wózek OGO sterowany bez użycia rąk

Nowy fantastyczny wynalazek, który zapowiada radykalne zmiany w życiu osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Ogo – wózek stworzony przez Kevina Halsalla, inżyniera z Nowej Zelandii, zainspirowany technologią Segway czyli intuicyjną technologią sterowania.

Ogo to wózek, który wyróżnia się intuicyjną kontrolą sterowania, gdzie ręce są całkowicie wolne. Użytkownik po prostu pochyla ciało w kierunku, w którym chce podążać i krzesło na kółkach będzie poruszać się w tym kierunku. Pozwala to na większą swobodę ruchu i interakcję z otoczeniem. Ogo może być również sterowany przez joystick dla większej precyzji. Jego bateria litowa pozwala na 40 kilometrów jazdy – wystarcza na dzień użytkowania.

Projekt został zainspirowany przez Marcusa Thompsona, po wypadku na nartach. Inżynier nie mógł znieść ograniczeń mobilnych swojego przyjaciela, jak również jego niezdolności do uczestniczenia w wydarzeniach społecznych. To wtedy padł pomysł rozwoju bardziej nowoczesnego wózka, aby zaoferować większą swobodę ruchów niż te dostępne.

Ogo może osiągnąć maksymalną prędkość 20 km/h. Według Kevina Ogo przechodzi ostateczne poprawki, zanim trafi do opinii publicznej.

ogo wozek

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *