Sklep z zabawkami – edukacjne i ekologiczne

Artykuły dla dzieci są rozwojowym sektorem sprzedaży ze względu na dynamizm i spore zyski. Niskie koszty inwestycji  oraz zadowolenie najmłodszych konsumentów, sprawia że ludzie zaczynają inwestować w tę branżę. Obecnie na rynku dominują zabawki edukacyjne, ekologiczne, drewniane. Klienci wybierają produkty markowe z atestem CE. Zanim zaczniemy przygodę z sektorem rozrywki dla dzieci należy założyć tradycyjnie firmę, wyrobić NIP oraz REGON. Następnie poszukać odpowiedniego lokalu. Dotarcie do konsumenta to podstawa. Najlepiej w szukać w centrach handlowych, pasażach, deptakach itp. Dobrze jeśli blisko sklepu będzie także zlokalizowany nasz magazyn. Ułatwi to wysyłkę artykułów, jeśli będziemy prowadzili także sklep internetowy. Wielkość samego lokalu jest też bardzo istotna. Podstawą jest pomieszczenie o powierzchni 50m?. W ten sposób w sklepie będzie miejsce na przeróżny asortyment.
Minimum na rozpoczęcie swojej działalności to 100 tys. zł. Im lokal usytuowany bardziej atrakcyjnie tym kwota ta wzrasta. W tej cenie zawarte są koszty wyposażenia wnętrza, zakup artykułów. Generowane są także koszty stałe m.in.: czynsz, media, pensje pracowników, opłaty marketingowe. Wydatki te uzależnione są od wielu czynników i wahają się w przedziale 8 do 25 tys. zł. Zwrot całej inwestycji powinien nastąpić w ciągu dwóch lat.
Sektor zabawek dla dzieci jest uzależniony od sezonu. Wyróżnia się dwa takie okresy. Od maja do końca czerwca, gdzie dominują komunie, dzień dziecka, koniec roku szkolnego. Drugi to czas przedświąteczny od listopada do końca grudnia. Pozostałe miesiące przynoszą znacznie mniejsze zyski. W związku z czym należy równocześnie rozwijać także sklep internetowy. Poprzez dwa rodzaje sprzedaży stacjonarną i wysyłkową stajemy się bardziej widoczni dla klientów.


Czytelnicy szukali również:

  • biznes plan sklepu z zabawkami
  • biznes plan sklep z zabawkami
  • biznes plan sklep dziecięcy
  • sklep z zabawkami biznes plan

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *