Hotel dla psów – opieka czworonogów

Ludzie wyjeżdżają na wakacje, służbowo czasami przeprowadzają remont w domu. Nie mają miejsca, aby zwierzę przebywało w ich otoczeniu. Są skazani na zostawienie czworonoga w odpowiednich placówkach. Z kolei zwierzęta bardzo przeżywają rozstania ze swoimi właścicielami. W związku z czym tworzy się wiele miejsc, które mają im pomóc. Jednymi z nich są hotele dla psów. Są to obiekty bardzo dobrze przystosowane, a jednocześnie gwarantujące profesjonalne opiekę zwierzęcia. W ofercie dość często są oferowane różne zabiegi pielęgnacyjne, stylizacja oraz zabawy z pupilem. Niektórzy świadczą także całodobowo usługi weterynaryjne.
Otwarcie hotelu związane jest z wieloma czynnikami. Przede wszystkim należy mieć pasję do psów, którą zdobywa się poprzez ich hodowanie. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie dobrze opiekować się zwierzętami innych ludzi. To wpływa także na poznanie psychiki psów. Następnie należy przeprowadzić rekonesans wśród istniejących placówek tego typu oraz zapotrzebowania na usługi hotelarskie na rynku lokalnym. Do otwarcia swojej działalności potrzebny jest wpis do ewidencji, rejestracja w urzędzie skarbowym i ZUS oraz uzyskanie numeru REGON. Środki finansowe można wykorzystać własne lub pozyskać z dotacji unijnych. W przypadku funduszy unijnych należy spełnić szereg warunków oraz wypełnić wnioski.  Wszystko potem jest uzależnione od urzędników.
Hotel musi posiadać odpowiednie boksy, które będą spełniać wymagane parametry. Należy także zorganizować pomieszczenia do magazynowania karmy, narzędzi oraz środków chemicznych. Obiekt powinien mieć warunki zbliżone do domowych. Dzieje się tak dlatego, że właściciele pozostawiają swoje zwierzęta w nowym miejscu. Chcą jak najlepiej dla pupila. W końcu płacą za ten pobyt. Obiekt hotelarski poprzez wprowadzanie ciekawych usług szkoleniowych, pielęgnacyjnych może pozyskiwać nowych klientów. W tym celu należy dostosować ceny do rynku lokalnego. Atutem jest także odpowiednia lokalizacja oraz stała opieka weterynarza.
Dodatkowo każdy zwierzak powinien posiadać książeczkę zdrowia ze szczepieniami, a także być odrobaczony. Poza tym właściciele zwierząt muszą dostarczyć smycz, obrożę, kaganiec oraz zabawki.

Przykładowy cennik za pobyt dobowy w hotelu

 • Mały pies 25 zł
 • Średni pies 35 zł
 • Duży pies 45 zł
 • Kot 20 zł
 • Pozostałe małe zwierzęta 15 zł
 • Średnie dochody miesięczne około 2 tys. zł
 • Zwrot inwestycji w ciągu dwóch lat


Czytelnicy szukali również:

 • biznes plan hotelu
 • biznes plan hotel dla zwierząt
 • hotel dla psów biznes plan
 • biznes plan hotel dla psów

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *