Spready a wymiana walut

Zainteresowanie wymianą walut w kantorach internetowych wzrosło szczególnie na początku tego roku, w związku ze skokiem na wartości franka szwajcarskiego. Kredytobiorcy hipoteczni zaczęli intensywnie poszukiwać tańszych rozwiązań spłaty swoich zobowiązań w tej walucie. Niestety w dalszym ciągu duża część osób zadłużonych w obcej walucie biernie pozostaje przy spłacie kredytu, zdając się na wyliczenia banku.

Spread walutowy

Kredytobiorcy walutowi zapewne spotkali się z tym pojęciem i teoretycznie wiedzą, co ono oznacza. Jest jeszcze grupa ludzi, która nie ma świadomości, że wiązać się z nim może spora oszczędność na racie kredytu. Najprościej mówiąc spread to różnica między kursem kupna waluty obcej i kursem jej sprzedaży. Bardzo często jest podawany w ujęciu procentowym, jak i liczbowym ? mówiąc konkretnie przedstawia on ile zyskuje bank, a z jakim kosztem musi się liczyć klient. Wyliczona różnica wpływa bezpośrednio na wysokość odsetek, czyli im wyższy spread tym kredytobiorca musi zapłacić do banku większą ratę.

Ustawa antyspreadowa

Wejście w życie w 2011 roku ustawy antyspreadowej uwolniło wielu kredytobiorców od spłaty zobowiązań po kursach wyznaczanych przez banki. Dzięki tej regulacji wzrosła popularność kantorów internetowych. Umożliwienie osobom posiadającym zadłużenie w walucie obcej samodzielnego podejmowania decyzji o tym, gdzie i kiedy dokona zakupu euro czy franka daje szanse na oszczędzanie sporych kwot. Zwłaszcza, jeśli kredytobiorca zdecyduje się na transakcje w kantorze internetowym ? zapewnia Aniela Agopsowicz Analityk Rynku Walutowego i Kapitałowego w firmie Ekantor.pl

Internetowy odpowiednik tradycyjnego, stacjonarnego kantoru oferując dużo lepsze kursy walut niż banki, pozwala klientom zaoszczędzić w skali roku naprawdę spore kwoty. Przekonały się o tym zwłaszcza osoby posiadające kredyt we frankach, który w tym roku umocnił się wobec złotego powodując wzrost zobowiązania wobec kredytodawcy. Analizując wysokość spreadów w ekantorach i placówkach finansowych okazuje się, że w tych pierwszych są one zdecydowanie niższe. Rosnąca liczba kantorów internetowych na polskim rynku powoduje, że walka o klienta sprowadza spready do minimalnego poziomu, czasami nawet dochodzącego do 1-2 groszy.

Brzmi zachęcająco. Z uwagi na dużą oszczędność oraz bardzo dostępny i wygodny sposób dokonywania transakcji kantory internetowe stanowią bardzo atrakcyjną, alternatywną drogę do zakupu walut.

wymiana walut przez internet

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *