Threedee All-in-One ? Nowoczesna drukarka 3D

Druk 3D należy do najszybciej rozwijających się gałęzi nowych technologii. W sieci co chwilę pojawiają się informacje o kolejnych zastosowaniach drukarek 3D w biznesie. Wykorzystywane są do tworzenia prostych przedmiotów codziennego użytku, elementów urządzeń elektronicznych i mechanicznych, samochodów czy komponentów do budowy domu. Proces druku przestrzennego stosowany jest także w medycynie, gdzie szczególnie docenia się wysoką jakość wydruku 3D.

Innowacyjna drukarka 3D polskiej firmy 3D Automation ? poznaj zasadę jej działania

Threedee All-in-One to niezwykle precyzyjna drukarka wyprodukowana przez olsztyńską spółkę 3D Automation, umożliwiająca tworzenie elementów przestrzennych o dowolnym kształcie oraz rozmiarze. Urządzenie działa w technologii utwardzania żywicy światłem UV, co pozwala na uzyskanie jednolitej struktury wewnętrznej, gładkiej powierzchni, a także dokładnych wykończeń wydruku. Powstałe przedmioty charakteryzują się szczegółowym, idealnym odwzorowaniem zaprojektowanego modelu. Profesjonalna drukarka 3D Threedee All-in-One wyposażona jest w zintegrowane ze sobą moduły ? doświetlający i oczyszczający, które wpływają na szybkość całego cyklu produkcyjnego oraz ogólny komfort pracy. Proces uzupełniania żywicy jest całkowicie zautomatyzowany. Udział operatora przy obróbce końcowej również został ograniczony do minimum ? system druku 3D sam przenosi na platformie drukującej ukończony wydruk do komory, gdzie zostaje poddany dodatkowemu doświetleniu. Do prawidłowego działania drukarki nie potrzeba dodatkowych elementów czy modułów, które wymagane są w przypadku konkurencyjnych produktów. Zaletą urządzenia Threedee All-in-One jest także duże, wygodne w obsłudze pole robocze. W końcowym efekcie otrzymujemy bezpieczny produkt gotowy do użycia.

Zastosowanie dokładnej drukarki 3D w chirurgii

Technologia druku 3D rewolucjonizuje branżę medyczną. Z każdym dniem staje się coraz cenniejszym narzędziem w leczeniu wielu chorób, zwiększaniu skuteczności skomplikowanych operacji oraz w walce z niepełnosprawnością. Największe możliwości zastosowania drukarki 3D znajdziemy w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Wydruki wykorzystuje się do projektowania, wykonywania prototypów 3D, a także wytwarzania elementów służących uzupełnianiu ubytków lub wzmacnianiu uszkodzonych kości. Dzięki niemu specjaliści, w krótkim czasie mogą przygotować się do operacji, przeprowadzając symulację zabiegów, dodatkowo zmniejszając ryzyko błędów czy komplikacji. Precyzyjny wydruk 3D w połączeniu z danymi uzyskanymi z tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego pozwala na tworzenie trójwymiarowego modelu struktur anatomicznych pacjenta. Lekarz ma możliwość dokładnego zaplanowania następujących po sobie procedur, zrozumienia danej patologii oraz zrealizowania próbnej operacji. Łatwiejsze staje się również wytłumaczenie i zobrazowanie pacjentowi poszczególnych etapów, z których będzie składał się zabieg.

Przyszłość należy do technologii 3D

Zastosowanie druku 3D w medycynie nie jest jeszcze powszechnym zjawiskiem, lecz wszystko wskazuje na to, że w przyszłości znacznie przyczyni się do poprawy jakości systemu opieki zdrowotnej na całym świecie. Zalety i potencjał nowoczesnych drukarek 3D w technologii utwardzania żywicy światłem UV sprawią, że z roku na rok sięgają po nie coraz to nowe branże. Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem wysokiej jakości druku 3D w Twojej firmie, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *