Nowoczesna przestrzeń pod uprawy

Singapur charakteryzuje się dość wodnistym terenem, który niestety nie sprzyja, a nawet wręcz uniemożliwia uprawę roślin, czy też działania typowo rolnicze. Tym sposobem mieszkańcy danego regionu muszą wiele produktów importować. Na szczęście pewien architekt skonstruował coś takiego jak Floating Responsive Agriculture.

To nowoczesne rozwiązanie, budowla przybierająca postać litery L, która uniesiona na wodzie, ma stworzyć idealną przestrzeń pod uprawę. Tym sposobem stworzona sieć przede wszystkim otoczyć miasto, a także umożliwić dostęp do żywności pochodzącej z uprawy.

farma roślin na wodzie blisko lądu (4) farma roślin na wodzie blisko lądu (3) farma roślin na wodzie blisko lądu (2)

Tego rodzaju konstrukcje mają także obniżyć negatywny wpływ na środowisko, co wiąże się z tak intensywnym transportem jedzenia. Taka konstrukcja może wiele zmienić w danym regionie i to oczywiście w pozytywnym znaczeniu.

Nowoczesna przestrzeń pod uprawy to doskonały pomysł na poprawę sytuacji gospodarczej regionu. Zresztą o tym przekonają się mieszkańcy w momencie kiedy takie konstrukcję na dobre zagoszczą na danym terenie.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *