Które lokaty zapewnią najwyższy zysk

W czasie kryzysu wielu ludzi rezygnuje z ryzykownych inwestycji bądź innych form oszczędzania i decyduje się na lokaty bankowe, które są w stanie zagwarantować całkowite bezpieczeństwo zdeponowanych środków.

W przypadku lokaty można spodziewać się określonych zysków. Choć może nie są one bardzo duże, to jednak są pewne. Ich wysokość zależy od oprocentowania danej lokaty. Oferta banków w tym temacie różni się od siebie. Dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś będzie chciał podjąć decyzję o oszczędzaniu na lokacie, warto by zapoznał się dokładnie z ofertą poszczególnych instytucji.

Z ogromnej ilości lokat można wybrać zarówno takie, które dają  niewielki zysk, jak i te, które są zdecydowanie bardziej rentowne. Jednak to nie tylko wysokość oprocentowania ma wpływ na osiągane zyski. Ważny jest również rodzaj lokaty, częstotliwość, z jaką dokonuje się kapitalizacja odsetek, a także czas trwania depozytu.

Niezwykle trudno wybrać lokatę, która zapewni najwyższy zysk. Nie warto też całkowicie ufać wszelkim reklamom na ten temat. Wiele produktów promocyjnych wcale nie jest tak korzystnych, specjalne warunki obowiązują najczęściej tylko w początkowym okresie. Można w tym celu użyć porównywarki finansowej np. na stronie comperia.pl. Pozwoli ona na  porównanie dostępnych ofert oraz dokonanie właściwego wyboru.
W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się lokaty zawierane przez Internet. Gwarantują one jeden z najwyższych, możliwych do uzyskania zysków z lokaty. Są przy tym tak samo bezpieczne jak standardowe depozyty.

Uważać trzeba na wszystkie sztuczki oferowane przez banki. W reklamowej ofercie nie są opisane wszystkie szczegóły, najczęściej eksponowane są te, które mają za zadanie zachęcić jak największą liczbę klientów do skorzystania z takiej oferty. Można to zauważyć np. w lokacie progresywnej, w  przypadku której podawany jest tylko miesiąc, w którym występuje najwyższe oprocentowanie. W praktyce okazuje się, że zyski osiągane z takiej lokaty są dużo niższe niż z tradycyjnej opcji.
Należy również pamiętać, że wycofanie środków z lokaty, zanim dobiegnie koniec umowy może wiązać się z utratą odsetek. Dlatego dokonując wyboru konkretnej oferty, należy upewnić się, że w czasie trwania umowy, zdeponowane środki pieniężne nie będą potrzebne na inny cel.

Najwyższy zysk zapewnią te lokaty, które w danym momencie, w najlepszym stopniu dostosują się do warunków panujących na rynku. Warto w takim przypadku śledzić bieżące rankingi takich lokat. Czasem najkorzystniejszą formą może okazać się lokata 3-miesięczna, innym razem będzie to lokata całoroczna.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *