iRobot Looj 330 ? robot czyszczący rynny

Jesień to czas, kiedy wiatr nosi liście gdzie tylko się da. Te często lądują w rynnach, które mają przecież służyć odprowadzaniu wody pochodzącej z opadów. Wyczyszczenie rynny na takiej wysokości nie jest łatwe, czasem niemożliwe. Ale jak się okazuje na razie, bo już wymyślono całkiem przydatny wynalazek, który nazywa się iRobot Looj 330.

To urządzenie, a w zasadzie robot o dość długiej konstrukcji ale wąskiej, który wykonuje pewne ruchy specjalnym śmigiełkiem, przemieszczając się ku przodowi. Działa to mniej więcej w ten sposób, że umieszcza się go na leżąco na początku rynny i steruje ? działa na baterie.

robot do wyczyszczenia rynien z liści

On przemieszcza się do przodu, śmigłem wypychając liście na zewnątrz rynny. W ten sposób robot ten oczyszcza rynnę. Może nie wykona tego idealnie.

Zapewne pozostają po nim pewne ślady, ale są to pojedyncze liście, które spokojnie wypłucze woda. To najwygodniejszy sposób oczyszczania rynny z liści i innych zanieczyszczeń. Zapewne przydałby się niejednemu, w czasie jesiennych, przydomowych porządków.

Rate this post

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *