iRobot Looj 330 ? robot czyszczący rynny

Jesień to czas, kiedy wiatr nosi liście gdzie tylko się da. Te często lądują w rynnach, które mają przecież służyć odprowadzaniu wody pochodzącej z opadów. Wyczyszczenie rynny na takiej wysokości nie jest łatwe, czasem niemożliwe. Ale jak się okazuje na razie, bo już wymyślono całkiem przydatny wynalazek, który nazywa się iRobot Looj 330.

To urządzenie, a w zasadzie robot o dość długiej konstrukcji ale wąskiej, który wykonuje pewne ruchy specjalnym śmigiełkiem, przemieszczając się ku przodowi. Działa to mniej więcej w ten sposób, że umieszcza się go na leżąco na początku rynny i steruje ? działa na baterie.

robot do wyczyszczenia rynien z liści

On przemieszcza się do przodu, śmigłem wypychając liście na zewnątrz rynny. W ten sposób robot ten oczyszcza rynnę. Może nie wykona tego idealnie.

http://youtu.be/BiGFZua9FME?t=10s

Zapewne pozostają po nim pewne ślady, ale są to pojedyncze liście, które spokojnie wypłucze woda. To najwygodniejszy sposób oczyszczania rynny z liści i innych zanieczyszczeń. Zapewne przydałby się niejednemu, w czasie jesiennych, przydomowych porządków.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *