Gosposia na telefon

Kobiety, które tracą pracę po urodzeniu dziecka lub nie mogą znaleźć zatrudnienia, próbują radzić sobie dzięki zakładaniu własnych działalności gospodarczych. Jedną z możliwości jest świadczenie usług z zakresu sprzątania, gotowania i prasowania. Elementem świadczącym o popularności takich firm jest fakt, że dojeżdżają do klienta i wykonują prace domowe profesjonalnie. To zazwyczaj propozycja dla pań, które szukają odpowiedniego pomysłu na własny biznes.

Wkład finansowy nie jest duży, ponieważ wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie środki czystości oraz sprzęt, który pomoże nam w walce z kurzem i brudem. Niektórzy klienci nie chcą, aby korzystać z innych środków niż ich własne, ponieważ są dostosowane do potrzeb domowników lub nie wywołują reakcji alergicznych. Bardzo ważnym elementem, na jaki musimy przeznaczyć pieniądze, jest tez reklama. O ile wiele osób korzysta z pralni samoobsługowej czy na własną rękę poszukuje osoby do sprzątania, o tyle firmy specjalizujące się w takich usługach i oferujące dojazd do klienta to nadal rzadkość w wielu miejscowościach.

Najlepszym sposobem na reklamowanie takiego rodzaju usług jest tzw. poczta pantoflowa. Osoby, które mamy wpuścić do naszego domu najlepiej zatrudniać właśnie z polecenia. Jeśli prowadzimy taką firmę, warto więc zadbać o stronę internetową, na której klienci będą mogli wyrazić swoją opinię i zachęcić innych do skorzystania z oferty. Oczywiście sami musimy zadbać o to, aby nasi pracownicy jak najlepiej wykonywali swoje obowiązki. 

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *