Własne solarium

Solaria w Polsce funkcjonują już od wielu lat. Wynika z tego, że zapotrzebowanie na sztuczne promienie słoneczne nie maleje. Obecnie także trendy się zmieniają i trzeba przez cały czas poznawać nowinki techniczne i zachęcać klientów do naszych usług. Do prowadzenie solarium nie są wymagane specjalne kwalifikacje. W zależności od możliwości finansowych właściciela można zatrudnić osobę do prowadzenia gabinetu. Istotna jest miła aparycja i dobry kontakt z klientem przyszłego pracownika. Najczęściej są to kobiety.

Niezbędny do prowadzenia działalności jest odpowiedni lokal. Można takie pomieszczenia wynajmować lub kupić. Jest to oczywiście kwestia indywidualna i uzależniona od kapitału. Lokal powinien być podzielony na dwa segmenty. Jeden przeznaczony dla recepcji, a w drugim będzie się znajdowało łóżko do opalania. W pomieszczeniu należy zainstalować roletę antywłamaniową oraz specjalny kanał wentylacyjny, który ułatwi doprowadzanie powietrza do łóżka. Koszt realizacji takich rozwiązań to kilka tysięcy złotych. Niezbędny jest także zakup maszyny opalającej. Istnieje możliwość zakupu używanego sprzętu z zagranicy. Zdecydowanie obniża się koszty, a działalność można spokojnie zacząć prowadzić. Jest to wydatek około 5 tys. złotych. W trakcie prowadzenia biznesu niezbędne są także okresowe wymiany zużytych lamp, serwis sprzętu, a także comiesięczny czynsz i opłaty za energię. Dla klienta ważna jest estetyka gabinetu i wnętrze. Należy pamiętać, że miła atmosfera, ciepłe kolory ścian, muzyka, wygodne fotele, sofy sprawiają, że ludzie chętnie odwiedzają takie salony.

Nowe solarium musi stać się rozpoznawalne na lokalnym rynku. Warto zatem pomyśleć o reklamie, wydrukowaniu ulotek, ogłoszeniu prasowym lub stronie internetowej. Tylko poprzez takie media dotrze się do klientów. Musimy stać się konkurencyjni, ponieważ salony tego typu funkcjonują w wielu miejscach. Ciekawym rozwiązaniem są łóżka w wibracjami, muzyką relaksującą, a także wydzielające interesujące zapachy. Oprócz solarium można poszerzyć działalność o usługi fryzjerskie, kosmetyczne, a także różne rodzaje masażu. W jednym miejscu kilka możliwości przyciąga klientów. Stosowanie kart rabatowy dla stałych bywalców, także może stać się pretekstem do częstego korzystania z usług salonu.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • solarium franczyza

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. oleksa pisze:

    wszystko fajnie, ale co z bezrobotnymi, oni tez chca odreagowac stres?od roku juz chce uczeszczac ale za co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *