Nauczyciel od gitary

 Rodzice bardzo chętnie wysyłają swoje dzieci na lekcje dodatkowe i kursy, na których pociechy mogą zyskać nowe umiejętności. Korepetycje to jedna z możliwości zapełnienia dziecku wolnego czasu. Innym rozwiązaniem jest nauka zupełnie nowych rzeczy. Niektórzy nie chcą, aby ich pociecha brała udział w zajęciach w dużej grupie, ponieważ wtedy uwaga nauczyciela nie skupia się na umiejętnościach konkretnego ucznia, ale na przekazaniu informacji wszystkim. Ciekawą alternatywą dla takich ofert są indywidualne korepetycje z dojazdem do ucznia.

Na takiej zasadzie odbywają się zarówno korepetycje z przedmiotów szkolnych i języków obcych, jak też bardziej atrakcyjne dla dzieci kursy. Należy do nich z pewnością nauka gry na instrumentach. Jest to znakomity pomysł na biznes dla osób, które zawodowo zajmują się muzyką, tworzą ze znajomymi zespół lub samodzielnie komponują utwory.

Nie jest to biznes wymagający sporego nakładu finansowego. Wystarczy być mobilnym, aby dojechać do ucznia. Ponadto inwestujemy w reklamę, bez której dzisiaj nie można rozkręcić żadnego interesu. Jeżeli będziemy wymagać od ucznia posiadania instrumentu, nie musimy inwestować w zakup drugiej gitary. Drogie instrumenty zazwyczaj posiadają już uczniowie, wiążący przyszłość z grą na skrzypcach czy saksofonie. Ustalamy rozsądny cennik, który przysporzy nam klientów i nie pozwoli upaść firmie. Jeśli interes się rozkręca, można zatrudnić drugiego nauczyciela. Nie musimy tutaj wydawać pieniędzy na wynajem sali do ćwiczeń, co jest dużym plusem. 

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. muza pisze:

    Taka szkoła przynajmniej rozwija kreatywność uczestników. To jest duży atut. Program zajęć nie powinien ograniczać nikogo. Szczególnie jeśli uczymy się gry na instrumencie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *