Dobry grill

Sezon grillowy ruszył na dobre. Reklamy kuszą przysmakami na ruszt. Karkówka, kiełbasa, ryby ? wszystko marynowane i świeże. Mamy przynajmniej taką nadzieję.

Rodzajów grilla jest bardzo dużo ? możemy kupić sprzęt za 20 zł i taki za kilka tysięcy, jednak zasada jest niezmienna ? jedzenie trzymamy nad ogniem, ono się przypieka, a potem biesiadujemy do rana.
Aby sprawdzić temperaturę przykładamy rękę do powierzchni rusztu i czekamy ? jeśli wytrzymamy 5 sekund temperatura jest łagodna, 4 ?średnia, 3 ? umiarkowana, 2 ? wysoka, 1- mocny żar. Podczas grillowania nie opuszczamy stanowiska aby nie zepsuć produktów.

Okazuje się, że wcale nie jest prawdą, że nie należy zbyt często przerzucać mięsa na ruszcie. W zasadzie możemy to robić kiedy chcemy, a im częściej tym mięso będzie lepiej wypieczone. Aby przyrządzić naprawdę pyszne potrawy trzeba poświęcić trochę czasu. Pamiętajmy o tym, żeby unikać ?wybuchów? ognia, a jeśli się pojawią lepiej przeczekać, przełożyć jedzenie na bok, niż na przykład zalewać je wodą.logo lovi

Warzywa, ryby, kurczaka czy owoce lepiej grillować w temperaturze średniej. Unikniemy przypalenia produktów, a robią się one dość szybko. W tradycyjnym grillu dodajemy po prostu mniej brykietu.
Podstawą udanego grillowania jest jakość produktów. Kiełbasa, która kosztuje 7 zł za kilogram nie jest kiełbasą. Jeśli nie chcemy rewelacji żołądkowych, a ponadto zapomnieliśmy o składce na ubezpieczenie medyczne – zainwestujmy w dobre produkty. Mięso lepiej marynować samemu i według uznania, jednak można trafić na dobrych producentów, którzy nie będą chcieli nas zabić chemią. Oprócz mięsa na grilla świetnie nadają się warzywa, owoce i sery, pamiętajmy o wegetarianach zapraszając znajomych na biesiadę. Dobrym pomysłem będą sałatki, dipy i sosy. Samo mięso nikogo nie zachwyci.

Odwiedź też: Jaka podpałka do grilla?

Poniższe zasady grillowania są niezmienne i trzeba o nich pamiętać:

1. Lepiej grillować dłużej i mocniej przypiec, niż nie dogotować mięsa. Z pierwszym prawem ściśle związane jest drugie

2. Niedopieczone mięso może być niebezpieczne dla zdrowia

3. Używajmy termometru aby być pewnym, że mięso ma oczekiwaną temperaturę.

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. RadekTŻ pisze:

    nie zgodzę się ze lepiej mocniej przypiec mięso niż je nie dopiec. Absurd podczas grilowania na produkcie wytwarzają się Wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne tzn WWA, które są kancerogenne. Niedopieczona wołowina będzie soczysta i miękka, spalona za to sucha i twarda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *