Agar.io – gra online symulacja biznesu

Agar.io – może się wydawać, że to prosta gra przeglądarkowa – jeździsz sobie kółkiem za pomocą myszki i zbierasz mniejsze kółeczka. Nic szczególnego prosta gra dla dzieci. Jednak grając w nią dłużej można zauważyć wiele sytuacji z życia.
Gra jest o tyle ciekawa, że może w nią grać każdy w każdym wieku. W momencie zdobywania coraz większego doświadczenia daje się wyodrębnić kilka strategi, które z powodzeniem można zastosować.

1. Solo

– zaczyna się zawsze od małej kulki. Zbierając mniejsze nieruchome kuleczki zaczynamy rosnąć, aż pochłaniamy większe. Do okoła krąży dużo większych przeciwników, którzy chcą nas pochłonąć.

2. Solo + Spacja.

Przycisk spacji pozwala podzielić naszą kulkę na pół i wystrzelić jedną połówkę w kierunku mniejszego przeciwnika. Pochłaniając go my rośniemy. Po podziale po około 1 minucie można połączyć obie połówki.

3. Współpraca + W.

Przycisk W na klawiaturze pozwala wystrzeli małe kuleczki, które możemy przekazać współpracującemu graczowi i odwrotnie on przekazując nam swoją zawartość pozwala nam rosnąć.

4. W+Strzelające kule.

Przekazując energię nieruchomym statycznym dużym kulą na planszy powodujemy, że ona strzela. Celując w ten sposób w przeciwnika mamy pewność że on się rozpadnie na mniejsze części. Mamy w tedy szansę pochłonąć jego mniejsze oddzielone kulki.
agar strategiczna gra biznesowa na przeglądarkę

5. Łączenie strategi 1,2,3,4.

Tak jak w życiu, można obierać różne scenariusze. Czyli brutalnie pochłaniać mniejszych przeciwników. Obierać współpracę z więcej niż jednym graczem. Do szybkiego wzrostu od małej kulki należy zdobyć trochę doświadczenia, a czas przy grze mija bardzo szybko. Sojusze czasami łatwo stworzyć jak się jest dużym, lecz czasami się szybko rozpadają. Szybki powiększanie kuli może być bardzo błyskawiczne, gdy wie się co robić i jednocześnie jest wystawianiem się na widok dla innych. To powoduje, że jesteśmy atakowani, a własną pozycję dość trudno utrzymać.
Mimo, że agar jest stosunkowo młodą grą, bo ma zaledwie kilka miesięcy to posiada dość spore powodzenie. Jest to zauważalne po liczbie graczy.
Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *