Domek na drzewie – alternatywne rozwiązanie

W Polsce buduje się domy z cegieł, pustaków, beli drewnianych. Ludzie przyzwyczaili się do mieszkania w budynkach przytwierdzonych do ziemi. A tu domek na drzewie widziany najczęściej w amerykańskich filmach. Pomysł nowatorski, ekologiczny i znacznie tańszy od innych projektów architektonicznych. Na świecie działa wiele firm zajmujących się budową tego typu domków. Jest to działalność popularna. W naszym kraju niszowa. W związku z czym jest wolny rynek i potencjalni klienci. Na rozpoczęcie działalności niezbędne są fundusze minimum 80 tys. zł. Kapitał należy zainwestować w zakup profesjonalnego sprzętu do obróbki drewna m.in. maszyny stolarskie, ciesielskie. Są to urządzenia niestacjonarne, aby umożliwić wykonywanie prac w wielu miejscach. Dodatkowo potrzebna jest strona internetowa, materiały promocyjne oraz foldery reklamowe.

Do budowy domków wykorzystuje się prawie każdy rodzaj drzewa. Nie może to być pomnik przyrody lub drzewo znajdujące się na terenach chronionych. Warto sprawdzać stan budulca przed rozpoczęciem prac lub poradzić się specjalistów. Jednym z nich jest arborysta człowiek oceniający jakość i nośność drzew. Konstrukcje naziemne, które są nietrwale związane z gruntem nie są budynkiem i nie wymagają pozwoleń na budowę. Czas budowy domku trwa od 4 ? 6 tygodni. Często jest to uzależnione od gatunku drzewa, a także pory roku. Koszt domków dla dzieci to minimum 7 tys. zł, a dla dorosłych 20 tys. zł. Górnej granicy cenowej nie ma, ponieważ można realizować projekty znacznie większe m.in. tarasy widokowe, biura, restauracje, bungalowy przy hotelach. W tym przypadku wartość projektów jest zbliżona do konstrukcji budowanych na ziemi. Wewnątrz można ustawiać meble, kominki, wyposażyć łazienkę. Praktycznie wszystko to co w normalnych naziemnych budynkach.

Konstrukcje nadrzewne są alternatywą budowlaną. Należy zachęcić ludzi do zapoznania się tymi projektami. Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z zainteresowanymi klientami. Tylko w ten sposób można wytłumaczyć ideę drewnianych domów.


Czytelnicy szukali również:

  • wzór drzewa genealogicznego
  • domki na drzewie
  • dom z bali
  • dom na drzewie

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *