Dlaczego ubezpieczenie turystyczne podczas wakacji to korzystne rozwiązanie?

Wielu czeka na nie cały rok, ciężko pracując, mogą sobie tylko raz w ciągu 12 miesięcy pozwolić na beztroski odpoczynek nad polskim morzem, w Tatrach, na tropikalnej wyspie czy też w malowniczym Paryżu. Wakacje zawsze kojarzymy z przyjemnością, radością i zabawą, zapominamy o codzienności i zostawiamy problemy daleko za sobą. Są jednak zdarzenia, których nie możemy przewidzieć. Co zrobić, aby się dobrze zabezpieczyć i zyskać wsparcie w przypadku niespodziewanych wypadków?

Ochronę i bezpieczeństwo zyskujemy, decydując się na ubezpieczenie turystyczne. To ono pozwala pokrywać koszty leczenia, w przypadku ubezpieczyciela AVIVA nawet do 500 000 tys. złotych. Ponadto zapewnia transport medyczny do Polski i zapewnia leczenie stomatologiczne w przypadku ostrych stanów zapalnych.

Pomoc medyczna, gdziekolwiek jesteś

Ubezpieczenie turystyczne to gwarancja otrzymania pomocy medycznej nie tylko w naszym kraju, ale też za granicą. Dzięki temu w razie nieszczęśliwego wypadku możesz liczyć na wsparcie.

Transport medyczny do Polski

Zdarza się, że obrażenia wywołane na skutek nieszczęśliwego wypadku zmuszają chorego do powrotu do kraju. W takich okolicznościach ubezpieczyciel pokrywa koszty transportu, co wpływa na komfort i spokój poszkodowanego.

Wypadek w górach i nad morzem

Jeżeli planujesz wyjazd w góry i wspinaczkę po wysokich szczytach, możesz mieć pewność, że ubezpieczenie na życie pomoże Ci na wypadek, kiedy zaistnieje potrzeba akcji ratowniczej lub poszukiwawczej. Brak ubezpieczenia wiąże się z wysokim rachunkiem, który będziesz musiał opłacić samodzielnie.

Kradzież torby, plecaka lub sprzętu elektronicznego

Na wakacjach często zapominamy, że w miastach turystycznych złodzieje tylko czekają na dobrą okazję. Nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec kradzieży. Przy wykupieniu ubezpieczenia turystycznego pokrywane są koszty przy kradzieży rzeczy osobistych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *