Usługi księgowe ? ile to kosztuje?

Coraz więcej przedsiębiorców zawiera umowy z biurami księgowymi. To rozwiązanie kompleksowe wtedy, gdy nie ma się czasu czy też odpowiedniej wiedzy, a nawet ochoty na samodzielne zajmowanie się sprawami księgowości w firmie. Z jakimi kosztami trzeba będzie się liczyć w przypadku usług księgowych?

Pod uwagę bierze się kilka rożnych kwestii. Zalicza się do nich między innymi:

  • metodę rozliczeń z fiskusem wybraną przez firmę, co związane jest ze stopniem skomplikowania dokumentacji
  • liczbę dokumentów, które przekazywane są biuru księgowemu
  • wewnętrzną politykę biura księgowego
  • lokalizację biura księgowego

Ceny można łatwo sprawdzić, wpisując do wyszukiwarki takie hasła jak ?usługi księgowe wrocław? czy podobne zależnie od pożądanego miasta. Zwykle za obsługę w dużych miastach płaci się więcej niż w mniejszych miejscowościach, podobnie jak w przypadku innych usług.

księgowość w dobrej cenie

Ceny rozpoczynają się zwykle od około 100-150 złotych na miesiąc za prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, która jest najczęściej wybierana przez polskich przedsiębiorców. Nieco mniej zapłaci się za prowadzenie ryczałtu ewidencjonowanego. Więcej zapłaci się natomiast za prowadzenie pełnej księgowości ? ceny zaczynają się od 500-600 złotych.

Biura, które rozliczają klientów od względem liczby dostarczonych dokumentów ? wpisów księgowych różnicują ceny, co ma duży plus dla tych osób, które nie dostarczają wielu dokumentów ? mogą wtedy zapłacić jeszcze mniej.

W biurach księgowych często zlecane są także usługi kadrowo-płacowe. Cena jest zwykle rozliczana w zależności od liczby pracowników oraz rodzaju umów. Wynosi od 10 do 25 złotych za jednego pracownika na miesiąc.

Podsumowując, koszty związane z usługami księgowymi nie są wysokie, zwłaszcza dla mniejszych firm, które często korzystają z takiego rozwiązania. Dzięki szerokiemu wyborowi biur księgowych można dopasować taką ofertę, która będzie optymalnym rozwiązaniem. Wobec tego jeżeli szuka się pełnej pomocy w księgowości, warto wybrać tanie i zaufane biuro rachunkowe.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *