Odbudowa maszyn – najlepsze wyjście

Obecnie zakup maszyny jest bardzo trudny. Ze względu na duże zapotrzebowanie na koparki, minikoparki, ładowarki czy spychacze, rynek niedomaga i nawet ceny używanych maszyn w dobrym stanie są wyśrubowane. Decydując się na ich zakup, ryzykujemy wyłożenie dużych pieniędzy w zawodny sprzęt. W kwestii nowych maszyn, oprócz jeszcze wyższej ceny, przeszkodą może być realizacja zamówienia i czas dostawy. Ten potrafi wynieść nawet pół roku. W wielu przypadkach jest to równoznaczne ze straceniem sezonu roboczego. Wyjściem z tej sytuacji jest odbudowa maszyn. Jeśli nie chcemy przyjmować ryzyka związanego z używaną maszyną lub nie mamy wystarczająco dużo środków na nowy sprzęt, generalny remont naszego obecnego sprzętu jest najlepszą opcją. Nie ważne, czy jest on marki Volvo, JCB czy CAT. Odbudowa maszyn budowlanych, kolejowych, drogowych, rolniczych lub używanych na złomowiskach to obecnie coraz popularniejsza alternatywa.

Odbudowa maszyn – etapy prac

Odbudowa maszyn budowlanych i każdych innych jest procesem składającym się z kilku etapów. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest on odwrotnością produkcji. Prace nad odbudową zaczynają się od diagnozy, czyli pierwszych oględzin maszyny. Sprawdzane są miejsca wycieków i poważnych uszkodzeń widocznych od razu. Dzięki temu podczas dalszych działań łatwiej zlokalizować poważnie uszkodzone elementy maszyny i szybciej je wymienić.

Po diagnozie maszyna zostaje rozebrana na części pierwsze. W trakcie demontażu uszkodzone elementy zostają wyjęte i poddane regeneracji lub wymianie, jeśli nie są w stanie zdatnym do naprawy. Równolegle z kwestiami mechanicznymi idą kwestie estetyki wnętrza i zewnętrznej powłoki maszyny. Podczas odbudowy ważne jest, aby operator mógł pracować w otoczeniu niezużytych elementów deski rozdzielczej i tapicerki. Dlatego bardzo istotna jest renowacja i wymiana elementów połamanych lub startych. Dzięki temu koparka, ładowarka, spychacz czy minikoparka lub maszyna rolnicza po odbudowie będzie wyglądać, jakby właśnie wyjechała z fabryki.

Gdy wszystkie części są zregenerowane lub wymienione, przychodzi pora na ich montaż, a po nim test maszyny. W jego trakcie sprawdzane jest spasowanie elementów i wykrywane są niedociągnięcia powstałe przy składaniu maszyny. Po ich zlokalizowaniu, są one eliminowane, a następnie sprzęt wędruje do operatora, który testuje go pod kątem wygody i efektywności pracy. Jeśli operator wyda pozytywną opinię, koparka, minikoparka czy ładowarka wracają do klienta.

Dlaczego warto zlecić odbudowę?

Odbudowa maszyn budowlanych, kolejowych, do wyrębu lasów, drogowych i rolniczych jest coraz popularniejsza i kolejni klienci doceniają jej zalety na wielu płaszczyznach. Opcja ta jest skierowana do osób, które nie chcą ryzykować, kupując maszynę używaną, lub przepłacać, gdy chodzi o nowy produkt od dealera. Odbudowa maszyn nie jest kosztownym procesem. Jednocześnie gwarantuje nam, że nasz sprzęt powróci do nas odmieniony i odnowiony do stanu wręcz fabrycznego. Jeśli uważamy, że nowe maszyny nie oferują tak dobrej jakości, jak te sprzed kilkunastu lat, możemy oddać naszą niesprawną koparkę, minikoparkę, ładowarkę czy maszynę rolniczą do generalnego remontu. Dzięki temu oszczędzimy pieniądze, ale także czas. Stracony sezon to nic przyjemnego, a z tym będziemy prawdopodobnie musieli się zmierzyć, gdy zdecydujemy się kupić maszynę od dealera. Oczekiwanie na jej dostawę może wynieść nawet sześć miesięcy. Odbudowa zajmie o wiele mniej czasu i da nam gwarancję, że nasz sprzęt będzie służyć przez kolejne dekady. Jeśli konieczny będzie wynajem na czas odbudowy naszej maszyny, jego koszt zsumowany z kosztami remontu nie wyniesie więcej niż cena nowego modelu, więc w każdej sytuacji będziemy wychodzić na plus.

Odbudowa maszyn budowlanych, i nie tylko, to zaoszczędzone pieniądze oraz czas i gwarancja, że oddając nasz sprzęt do generalnego remontu, nie ryzykujemy.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *