Jak zwiększyć sprzedaż i przyciągnąć nowych klientów do sklepu z ubraniami online?

Posiadanie własnego sklepu odzieżowego jest jednym z częstych pomysłów na biznes zakładanym przez kobiety. W dobie konsumpcjonizmu ten typ pomysłu na działalność jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy robi się to co się lubi. Po dopełnieniu wszelkich formalności związanych z rozpoczęciem prowadzenia działalności, zdobyciem dostawców oraz założeniem strony internetowej, często pojawia się pytanie, jak wypromować własny sklep z ubraniami online żeby przynosił jak największe zyski?

Jasna i czytelna strona internetowa

Możliwość swobodnego poruszania się po stronie internetowej sklepu, jasne i czytelne komunikaty i opisy produktów a także dobrej jakości zdjęcia pozwolą na zatrzymanie osób, które sklep odwiedziły. Dobrze zaprojektowana strona powinna być nie tylko estetyczna ale i funkcjonalna. Użytkownik poruszający się po niej powinien móc działać intuicyjnie, a wszelkie informacje powinny być dostępne w zasięgu jednego kliknięcia. Na co zwrócić szczególną uwagę projektując stronę sklepu z ubraniami online? Warto aby witryna posiadała wyszukiwarkę umieszczoną w widocznym miejscu, podział na kategorie zakupowe oraz widoczny koszyk, który najlepiej umieścić w prawym, górnym roku sklepu.

Wiele osób obecnie korzysta częściej ze smarfona przeglądając strony internetowe aniżeli z komputera. Z tego też powodu warto dostosować sklep do urządzeń mobilnych. Z klientami warto też kontaktować się za pośrednictwem powiadomień web push. Jeśli użytkownik wyrazi zgodę na ich otrzymywanie uzyska dostęp do specjalnych ofert, rekomendacji oraz aktualnych zniżkach.

Sama budowa strony to jedna strona medalu, drugą stanowi jasno i czytelnie opisany produkt który jest sprzedawany. Mają one nie tylko duże znaczenie ze względu na SEO ale także na zatrzymanie, zaciekawienie i przekonanie potencjalnego klienta do zakupu. Ważne są też atrakcyjne zdjęcia. Fotografia produktowa odzieży w sklepie online z ubraniami powinna perfekcyjnie oddawać kształt i krój ubrania, a osoba oglądająca produkt powinna móc wyobrazić sobie jak będzie w nim wyglądać.

Obecność sklepu w social media

Obecność sprzedawców w social mediach stanowi w dzisiejszych czasach konieczność, jeśli sprzedawcy zależy na zdobyciu nowych klientów oraz rozpoznawalności marki. W związku z postępującą cyfryzacji, to właśnie metody promocji sklepu muszą nadążać za najnowszymi trendami pojawiającymi się w marketingu. Warto założyć fanpage i umieszczać na nich swoje produkty oraz pojawiające się nowości. Dzięki temu kupujący, nie będą musieli każdorazowo przeglądać witryny internetowej sklepu, bo wszystko regularnie będzie wyświetlało się właśnie na jednej z tych platform.

W celu promocji własnego sklepu online z odzieżą warto zaprosić znajomych do obserwowania profilu oraz skorzystać z ich uprzejmości i poprosić o polecenie sklepu innym osobom. Warto udzielać się na forach tematycznych, dzięki czemu zwiększa się rozpoznawalność i sprawia, że pozyskuje się nowe potencjalnie zainteresowane osoby. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też prowadzenie sprzedaży online, poprzez transmisje video, podczas których prezentuje się dane ubrania, a osoby oglądające transmisję mają możliwość dopytać na bieżąco o szczegóły produktu, zarezerwować go i w konsekwencji zakupić.

Wartościowa obsługa klienta podczas i po sprzedaży przepisem na sukces

Wyjątkowa dbałość o klienta to doskonała promocja internetowa sklepu online. Dobre wrażenie oraz opinia zadowolonego klienta jest przekazywana innym osobom. W tym celu warto odpowiadać systematycznie i szybko na pytania klientów, być miłym i rzeczowym. Warto też zadbać o obsługę posprzedażową, która nie tylko przypomni o możliwości kolejnych zakupów ale sprawi też, że klient będzie czuł się doceniony. Można to zrobić np. za pomocą zapisu do newslettera, dzięki któremu sprzedawca uzyska informacje o dacie urodzin klienta. Dzięki temu ma możliwość przesłania mu bonu podarunkowego do sklepu lub udzieleniu specjalnych zniżek.

Powyższe sposoby są w stanie skutecznie zwiększyć sprzedaż, oraz przyciągnąć nowych klientów do sklepu. Należy mieć jednak na uwadze to, że każdy z powyższych sposobów to długotrwały proces, na który należy pracować  regularnie. Ważna jest konsekwencja, systematyczność oraz cierpliwość.

undefined

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *