JAK UPROŚCIĆ FUNKCJONOWANIE KSIĘGOWOŚCI

Dział finansowy jest najważniejszą komórką każdej firmy, niezależnie od jej wielkości czy też dziedziny jaką się ona zajmuje. Sprawne wystawianie rachunków, faktur czy rozliczanie należnego podatku, ma fundamentalne znaczenie dla kondycji firmy. Producenci oprogramowania oferują wiele aplikacji ułatwiających i przyspieszających funkcjonowanie księgowości. Wydawać by się mogło, że ich głównymi odbiorcami są duże przedsiębiorstwa. Jak się okazuje na rynku znajdziemy także wiele programów dedykowanych dla małych i średnich firm. W większości są to bardzo proste w obsłudze aplikacje z których instalacją i funkcjami poradzi sobie praktycznie każdy średnio zaawansowany użytkownik komputera. Dodatkowym plusem wprowadzenia tego typu oprogramowania do firmy jest jego stosunkowa niewielka cena, głównie związana z wykupem licencji. Programy tego typu nie są zbyt wymagające i do ich obsługi wystarczą nawet starsze komputery. W późniejszym czasie, w zależności od warunków podpisanej przez nas umowy, za korzystanie z programu będziemy musieli płacić abonament lub, co jest częstszym rozwiązaniem, wnieść opłatę w momencie udostępnienia przez producenta aktualizacji, gdy uznamy, że jest ona nam niezbędna.

Poza tym znaczna część programów tego typu pozwala na ewidencjonowanie sprzedawanych przez nas towarów czy usług, a także tworzenie kartotek klientów i ich zamówień. Dają one w ten sposób niesłychaną oszczędność czasu i pieniędzy.rachunek small biznes

Chcąc wybrać odpowiedni dla naszej firmy program do rachunków, musimy przeanalizować jej potrzeby. W przypadku prowadzenia niewielkiej działalności nie będą nam potrzebne aplikacje wyposażone w moduły, których nigdy nie będziemy w stanie wykorzystać. Jednym z programów dedykowanych do obsługi małych i średnich firm, zwolnionych z podatku VAT, jest Rachunek Small Business. Poza tak prozaicznymi funkcjami jak te opisane powyżej, oferuje nam możliwość tworzenia rejestru ściśle według naszych upodobań. Poza tym wystawione przez nas dokumenty sprzedaży takie jak rachunek, rachunek pro forma, rachunek korygujący, paragon fiskalny czy dowód sprzedaży, możemy od razu wydrukować lub wyeksportować do jednego z obsługiwanych przez aplikację formatów elektronicznych takich jak: PDF, JPG czy HTML. Aplikacja przystosowana jest do wystawiania rachunków w obcych walutach, a także do ich rozsyłania pocztą elektroniczną. Dla nieco bardziej wymagających klientów, producent oprogramowania przygotował specjalny moduł rozszerzający możliwości programu. Rachunek Small Business HANDEL, poza funkcjami wersji podstawowej, oferuje nam możliwość wprowadzania dokumentacji magazynowej, wystawiania dokumentów kasowych (np. KP, KW i inne) oraz prowadzenia: ewidencji sprzedaży na zasadzie ryczałtu oraz prowadzenia ewidencji zakupów i sprzedaży na zasadzie ryczałtu.

Źródło: Mega-Tech

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *