Elektroniczny papieros – pożądany przez palaczy
Palenie nie wpływa pozytywnie na zdrowie, ale są ludzie którzy bez papierosa nie mogą żyć. Dziennie są w stanie wypalić od kilkunastu do kilkudziesięciu sztuk. A to przecież obciążenie dla płuc i ich finansów. Naprzeciw wyszły koncerny produkujące elektroniczne papierosy, aby nie tracić swoich klientów. Produkt ma wiele zalet, szczególnie istotnych dla samych palaczy. Mianowicie niską cenę, nie wpływa negatywnie na otaczające środowisko, a także jest zgodny z polskim prawem zakazującym palenia normalnych używek w miejscach publicznych.
Sam produkt nie różni się od normalnego papierosa. Wygląda, smakuje, pachnie jak tradycyjny, ma nawet dym, ale jest zdrowszy (w opinii producentów) oraz tańszy. W jego skład nie wchodzi tradycyjna nikotyna, filtr. Tworzą go trzy podstawowe elementy: kartdridż (wymienialny zbiornik na płyn zw. liquid), atomizer (miejsce podgrzewania płynu, gdzie następuje zamiana w dym) oraz zasilania (bateria, gniazdo, które można podłączyć do źródła prądu). Kartridż wypełniony jest płynem o różnej dawce nikotyny lub substancji zapachowych. W zależności od ich ilości, wpływa to na smak samego papierosa. Używanie produktu nie jest trudne. Należy systematycznie ładować baterię w urządzeniu, a także uzupełniać płyn. Korzystanie z elektronicznego papierosa nie wymaga codziennego chodzenia do sklepu. Wystarczy co jakiś czas wymienić kartridż i atomizer, ponieważ przez użytkowania się zużywają. Ogólnie urządzenie można wykorzystywać przez wiele lat. W ostatnich miesiącach szczególnie w Polsce widać duże zainteresowanie tym produktem, także w środowisku mediów. Zapewne wpływ miała ustawa antynikotynowa. Budżety producentów na reklamę są coraz większe, a klientów z roku na rok przybywa.
Najszybsza sprzedaż odbywa się za pomocą witryn internetowych. Dystrybutorem może być każda osoba, która stworzy sklep internetowy, a przy okazji znajdzie uczciwego dostawcę. Istnieją dwie możliwości rozwinięcia interesu. Pierwsza nawiązujemy kontakt z producentem. Należy stworzyć samemu sieć dystrybucji, zaplecze logistyczne i pozyskać klientów. Jest to rozwiązanie czasochłonne, które wymaga wiele własnej pracy i kapitału. Druga opcja jest znacznie łatwiejsza w realizacji. Mianowicie decydujemy się na wsparcie ze strony sprawdzonego dystrybutora, który jest rozpoznawany na rynku sprzedaży. W zależności od sieci do której się przyłączymy mamy rozpoznawalną markę, pomoc marketingową, a także wsparcie finansowe. Produkt może być sprzedawany w sklepie, który już prowadzimy. Najczęściej są to stoiska z wyrobami tytoniowymi, gadżetami lub elektroniką. Partnerzy handlowi otrzymują w ramach współpracy atrakcyjne rabaty przy zakupie towaru, pomoc opiekuna, materiały reklamowe (ulotki, plakaty, stojaki, długopisy, torby, prezenty). Istnieje także opcja udziału w szkoleniach sprzedażowych oraz produktowych. Atutem jest brak opłat licencyjnych i franczyzowych. Z kolei koszty prowadzenia działalności zależą od formy naszej sprzedaży. Jeśli zostaniemy przy sklepie internetowym to musimy się liczyć tylko z kosztami administracji portalu i kosztami stałymi.
Przykładowe koszty urządzenia stoiska w galerii handlowej
- Niezbędne meble: 2,1 tys. zł
- Towar: 6 ? 11 tys. zł
- Wynajem wyspy w galerii: 1,1 ? 2 tys. zł
- Przychód miesięczny około 20 % wartości zakupionego towaru
- Zwrot inwestycji w ciągu pół roku
Czytelnicy szukali również:
- elektroniczny papieros
- pomysł na biznes e-papierosy
- biznes e papierosy
- e papierosy biznes