Coworking – biurko do wynajęcia

Swoje początki coworking ma w Kalifornii, dopiero od niedawna staje się niszowym rozwiązaniem także w Polsce. Obecnie w Warszawie zostało otwarte jedno z nielicznych biur tego typu. Jest to połączenie oryginalności z nowoczesnością. Lokale tego typu wynajmują zazwyczaj ludzie kreatywni, otwarci na świat oraz niezależni. Mieszkańcy dużych aglomeracji, którzy chcą zamienić miejsce pracy, odseparować sferę prywatną i zawodową, a jednocześnie mieć stałe relacje z innymi ludźmi. W biurach tego typu pracują jednostki mające pasje. Poznaje się ludzi z innych sektorów gospodarki, jest stały przepływ informacji. Graficy, informatycy, ludzie z mediów są bywalcami tych lokali. Zgrupowanie różnych profesji w jednym miejscu ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest możliwość konsultowania swoich projektów z każdym, kto wynajmuje biuro razem z nami. Począwszy od programistów, a skończywszy na PR ? owcach. W ten sposób tworzy się sieć powiązań, która pomaga wspólnie rozwiązywać problemy biznesowe. Dodatkowo biuro jest elastyczne pod względem funkcjonowania. Nie ma ograniczeń czasowych otwarcia i zamknięcia. Uzależnione jest to od ludzi, jeśli pracują nad ważnym projektem mogą przebywać w lokalu całą dobę.
Sama aranżacja wnętrza sprawia, że ludziom lepiej się będzie pracować. Ciekawe meble, ciepłe kolory ścian sprawiają, że miejsce to pobudza do rozwoju interesujących pomysłów. Szczególnie w opinii artystów. Właściciele niecodziennego biura zapewniają swoim lokatorom zaplecze sanitarne, kącik kawowy, urządzenia biurowe, salę konferencyjną, meble biurowe, zamykane szafki, internet bez limitu, ciepłe napoje, media, czynsz, ochronę obiektu, garaż na rower oraz sprzątanie.
Koszty wynajmu biur coworking są relatywnie niskie w porównaniu z normalnymi lokalami tego typu. Jest to także sposób na pracę w przyjaznym środowisku bez sztywnych zasad. Funkcjonowanie poza firmą skupia przede wszystkim przedstawicieli wolnych zawodów. Ich pasje realizowane w zupełnie innych warunkach niż zacisze domowe, przyczyniają się do powstania interesujących projektów.

Miesięczne koszty pracy przy wynajmowanym biurku uzależnione są od modelu pracy, którą wykonuje najemca.

Elastyczy
Biuro na wybraną liczbę dni w tygodniu: 120 zł

Dostepny
Biurko non-stop: 520 zł

Mikrobiuro
Zamykane pomieszczenie dla maksimum 3 osób: 1,3 tys. zł

Ekskluzywny
Własne biuro dla 10 pracowników: od 2,2 tys. zł

Sala konferencyjna
8 ? osobowa sala 40 zł za godzinę

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. malarka pisze:

    Własne biuro za niewielkie pieniądze jest opłacalne. Spotkałam się z takim rozwiązaniem w Japonii. Ludzie w ten sposób pracują wydajniej i mają lepsze pomysły. Łączenie kilku różnych dziedzin życia razem daje świetne rezultaty w biznesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *