Województwo Świętokrzyskie – wyjątkowa rozrywka dla całej rodziny

Województwo Świętokrzyskie można odkryć na nowo. To nie tylko Kielce, Sandomierz i Góry Świętokrzyskie. Okazuje się, że ten region jest idealnym miejscem na rodzinny wypad na weekend. Zwłaszcza w poszukiwaniu rozrywki dla całej rodziny. I to takiej, której próżno szukać w innych częściach kraju.

Kompleks Świętokrzyska Polana

Wyjątkowe miejsce rozrywki i nauki dla najmłodszych. A dla nieco starszych – relaksu i rehabilitacji. Usytuowane w Suchedniowsko-Oblęgorskim Parku Krajobrazowym, tuż pod Kielcami, w sercu Gór Świętokrzyskich. Oprócz indywidualnych wizyt, oferuje zorganizowane wycieczki i zielone szkoły. Kompleks składa się z ośrodka wypoczynkowego, Krainy Zabaw, Parku Miniatur Świętokrzysko oraz unikalnej atrakcji – Oceanica.

Akwaria Oceanica

Podwodne krajobrazy z różnych zakątków świata, pełne pięknych i dziwnych stworzeń. Oceanica to wyjątkowe oceanarium. W jednym miejscu można spotkać niesamowitą faunę i florę, występującą naturalnie w wodach rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata. Oceanarium jest podzielone na 13 biotopów, wśród nich m.in.: Obrzeża Wielkiej Rafy Koralowej, Dorzecza Amazonki, Bagna Afrykańskie i inne. Można tutaj spotkać kilka takich gatunków, które już nie żyją w warunkach naturalnych. Oceanica organizuje także zwiedzanie z przewodnikiem.

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Super nowoczesne Centrum Bajki zorganizowane w mieście najsłynniejszego polskiego Koziołka. Sama instytucja funkcjonuje już od 2005 roku. Centrum Bajki pozwala nie tylko dzieciom poczuć się jak w prawdziwek bajce. Spotkać tu można wszystkie najsłynniejsze postaci z kreskówek nie tylko polskich.To prawdziwa atrakcja, pełna interaktywnych i multimedialnych paneli. W niczym nie przypomina nudnego muzeum. Podobnie jak bajkowi przewodnicy oprowadzający po wystawie. 

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Jedna z najbardziej znanych atrakcji w Województwie Świętokrzyskim. Zwłaszcza miłośnicy dinozaurów doskonale kojarzą Bałtów. Ale jest tutaj znacznie więcej niż dinozaury, chociaż cały kompleks nawiązuje do czasów prehistorycznych. W Bałtowie jest m.in. prehistoryczne oceanarium, park rozrywki, wiejska zagroda i wybieg dla koni i wiele wodnych atrakcji. Największe wrażenie na wszystkich odwiedzających robi oczywiście JuraPark.

JuraPark

Prawie kilometrowa ścieżka dydaktyczna, wzdłuż której znajduje się sto modeli dinozaurów i to naturalnej wielkości! Instalacje powstały przy współpracy z naukowcami i paleoartystami, z wykorzystaniem nowoczesnych technik. Robią ogromne wrażenie, zwłaszcza na najmłodszych. Stworzenia podzielono według okresów geologicznych. Miejsce nie jest przypadkowe. Właśnie w bałtowskim wąwozie odnaleziono ślady dinozaurów, które spacerowały tędy miliony lat temu. W Parku znajduje się wyjątkowe miejsce zabawy i nauki dla najmniejszych dzieci – Gondwana. 

Oceanica, Centrum Bajki i Jura Park – to trzy wyjątkowe miejsca na mapie Województwa Świętokrzyskiego i całej Polski. Oferują niezapomniane wrażenia dla całej rodziny. Nowoczesne ośrodki gwarantują świetną rozrywkę, a przy okazji naukę o świecie, także tym bajkowym.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój
Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *