Dobre zarządzanie kluczem do sukcesu

Kiedy otwieramy wymarzoną, własną firmę często nie wiemy od czego zacząć. Obowiązki mnożą się i trudno zdecydować, którymi z nich zająć się najpierw. Może papierami do urzędu a może zatrudnianiem nowych pracowników. Warto się zastanowić jakim aspektom postawić znak pierwszeństwa, a które zepchnąć na drugi tor jako mniej ważne.

Pisma i pisemka

Najważniejszymi rzeczami, które musimy pilnować to przede wszystkim sprawy urzędowe. Załatwianie pozwoleń czy zanoszenie wniosków jest naszymi głównymi obowiązkami. Czemu? Bo nikt nie chce stawiać swojej firmy w obliczu kary za niewypełnienie jednego z wielu wniosków czy pozwoleń. W szczególności na samym początku działalności przedsiębiorstwa. Dlatego tym sprawom dajmy pierwszeństw. A podatkom przede wszystkim. I nie wahajmy się zasięgać w tych sprawach przyjacielskich porad od osób mających większe doświadczenie w tych kwestiach. W końcu nie chcemy narazić siebie na wysoką grzywnę za brak jednego zeznania podatkowego, czy wniosku o braku zobowiązań kredytowych.

Pracownicy i ich prawa

Jeśli chcemy aby nasza firma była zgrana i prezentowała wartości, które będą przyciągać klientów, to zadbajmy o dobro naszych pracowników. Zatrudniajmy tylko najlepszych kandydatów, którzy mają podobny system wartości do nas. Lepiej wpasują się oni do już obecnego zespołu. Dotrzymujmy też terminów wypłacania pensji, w końcu dobry program kadrowo płacowy sporo nam to ułatwi, a nasi pracownicy będą czuli się docenieni. Może sama wypłata nie jest taka ważna, ale jej brak bądź spóźnienia potrafią napsuć krwi nawet najlepszemu pracownikowi. Kolejną kwestią nad którą warto się zastanowić są szkolenia dla naszego zespołu. Nie kosztują one majątku, w szczególności jeśli wybierzemy takie dofinansowywane z funduszów europejskich, a nie tylko podniosą one kwalifikacje zatrudnionych u nas ludzi, ale także pozwolą im się rozwijać w pożądanym kierunku. Takie działania zyskują sobie sporą przychylność i polepszają wizerunek firmy.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej tylko w teorii wydaje się banalnie proste. W rzeczywistości składa się na to wiele czynności i działań nad którymi trzeba opanować. Od księgowości po zarządzanie zasobami ludzkimi. Każda z nich ma wpływ na to jak nasza firma funkcjonuje i jednocześnie jak pracowniczy czy klienci mówią o niej. I zawsze lepiej być chwalonym niż krytykowanym, bo takie opinie zawsze mają wpływ na zyski jak i przypływ klientów.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *