WordPress – jakie wybrać wtyczki? Darmowe czy płatne?

WordPress i wtyczki to jeden z najbardziej interesujących tematów użytkowników tej platformy. Warto wiedzieć z jakich darmowych wtyczek możesz skorzystać, zanim zainwestujesz w płatne rozwiązanie.

Istnieje wiele rozwiązań rozwijania strony internetowej poprzez system WordPress. Jednym z takich jest właśnie wybór wtyczek, które urozmaicają i rozwijają opcje, które możesz wykorzystać tworząc stronę. WordPress umożliwia Ci wybór wtyczek darmowych i płatnych, i teraz nasuwa się pytanie: Z jakich wtyczek najlepiej korzystać, aby otrzymać zamierzony rezultat? Najlepszą cichą zasadą jest najpierw sprawdzenie darmowych wtyczek, aby mieć pojęcie czy wystarczą tylko one, czy jednak lepiej wydać pieniądze na płatne.

Które lepsze – darmowe czy płatne wtyczki WordPress?

W życiu krąży stereotyp, że jeśli coś jest płatne to znaczy, że jest lepsze. Niekoniecznie jednak takie stwierdzenie może działać w praktyce. Płatne wtyczki nie zawsze spełnią postawione im oczekiwania, a wydanie dość okrągłej sumki minie się z celem, jeśli istnieją bezpłatne odpowiedniki. Jedną z takich wtyczek, która ma wersje darmową i płatną jest na przykład Yoast SEO. Czym mogą różnić się te wersję między sobą? Przeważnie w tej darmowej możesz mieć już szeroki aspekt narzędzi do pracy, a płatna dodaje tylko kilka funkcji, które wcale nie muszą być Ci akurat potrzebne.

Kupować czy nie kupować wtyczki na WordPressie?

Na to pytanie można odpowiedzieć tylko w jeden sposób. Jeśli te darmowe wtyczki nie dają Ci zamierzonych rezultatów. Twoja firma, blog czy strona nie może się rozwinąć, nie uzyskuję nowych potencjalnych klientów bądź nie zwiększa tego czego chcesz, to jedynym rozwiązaniem jest wyszukanie odpowiedniej płatnej wtyczki i jej zakupienie. Wybór więc między darmowymi, a płatnymi wtyczkami to nic innego jak wiedza o aktualnych potrzebach, które mają istotne znaczenie w uzyskaniu lepszych wyników.

Poznaj dobre płatne wtyczki

Oto kilka płatnych wtyczek, w które warto zainwestować:

  • Wtyczka WPML – pozwala ona nam na stworzenie strony w wielu językach. Jeśli potrzebujesz z polskiej wersji zrobić angielską czy rosyjską to będzie to świetny produkt. Jak wiadomo istnieje wiele takich darmowych wtyczek jak znana Polylang, choć jej opinia na wielu forach pozostawia wiele do życzenia. Więc, aby uniknąć wielokrotnych błędów i brak funkcji, warto wydać pieniądze zyskując bezbłędne funkcjonowanie, jak i dobrą obsługę. Możesz również, wziąć pod uwagę wtyczke Loco Translate, choć ona nie tłumaczy strony na inny język, tylko tworzy motywy przetłumaczone. No i słynny Google Translator, jeśli chcesz uniknąć połamanych języków u klientów to omijaj go szerokim łukiem.
  • Wtyczka Michała Jaworskiego i Damiana Góry – wtyczka powstała za zamierzeniem zwiększenia sprzedaży. Jest ona uzbrojona w ” grzeczne” śledzenie klientów. Jest w stanie wysyłać przypomnienia, jeśli ktoś przerwie np. sprzedaż.
  • PopupAlly Pro – wtyczka do robienia pop-upów i newsletter. Choć jest mnóstwo podobnych, darmowych wtyczek, to warto zaopatrzyć się w jedną, która posiada wszystkie te funkcje.  Koszt jej to około 90$, płacimy to jednorazowe, bo po przedłużeniu ta kwota jest znacznie mniejsza.

Więcej o WordPressie przeczytasz na blogu ekspertów Sirius Pro.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *