Windsurfing wspaniały sport

Windsurfing jest wspaniałym sportem, który może być bezpieczny, jeśli tylko będziemy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad. Jak się zatem przygotować do surfowania, aby nasze ciało nie było narażone na kontuzje? Pod spodem kilka praktycznych rad.

Po pierwsze rozgrzewka ?

Najważniejszą kwestią jest oczywiście rozgrzewka. Wiele osób zapomina o tym, że windsurfing jest sportem wymagającym, stąd też tak jak w przypadku innych dyscyplin musimy przygotować ciało do wysiłku fizycznego. Skutkiem braku właściwej rozgrzewki jest szybkie zmęczenie, przeciążenie i co za tym idzie kontuzje. Jeśli więc nie chcesz zakończyć swojej przygody z deską zbyt szybko – nie zapominaj o rozgrzaniu ciała. Wystarczy zaledwie 5-10 minut solidnego przygotowania, aby zminimalizować ryzyko urazów. Powinieneś wykonać po kilka ćwiczeń na kończyny górne, dolne oraz grzbiet. Nie zapominaj też o ćwiczeniach rozciągających ? tutaj ważne są nadgarstki, które będą wystawione na ciężką próbę. Wykonując kilka prostych ćwiczeń podniesiesz również temperaturę swojego ciała i tym samym przygotujesz je do wzmożonej aktywności.

Ważne płyny ?

Wizja dnia spędzonego na desce często sprawia, że zapominamy o przygotowaniu naszego organizmu na to, co go czeka. Zjadamy więc szybkie śniadanie (lub nie) i biegniemy na spotkanie z wiatrem. Tymczasem nie tędy droga! Pamiętaj, że wysiłek fizyczny powoduje dużą utratę wody ? z jednej strony pocisz się, a z drugiej jesteś też wystawiony na ekspozycję słoneczną. Niedostateczna ilość przyjętych płynów przed i w trakcie długiego pływaniem przekłada się zatem na wycieńczenie organizmu. Pamiętaj, że musi on mieć z czego czerpać – nie możesz więc dopuścić do sytuacji, kiedy będzie działał wyłącznie na rezerwach. Poza tym wraz z wodą z naszego ciała ?uciekają? też ważne minerały i substancje odżywcze, takie jak potas, wapń, magnez czy sód i witaminy. Jeśli więc nie chcesz doprowadzić do wycieńczenia swojego organizmu, musisz stale uzupełniać poziom płynów. Zabierz ze sobą butelkę niegazowanej wody i kiedy tylko poczujesz pragnienie napij się. Dzięki temu będziesz surfował znacznie dłużej. Powodzenia!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *