Przedszkole prywatne, czyli czy znajdą się chętni na taką opcję?

Wielu rodziców ma problem ze znalezieniem miejsca dla swojego dziecka w przedszkolu publicznym, dlatego otwarcie prywatnej placówki to coś, o czym mówi się coraz więcej, zwłaszcza w miastach gdzie zachodzi taka potrzeba. Musisz jednak liczyć się z potrzebą dysponowania kapitałem w granicach 100,000 złotych, nie może być on mniejszy wręcz przeciwnie, mówimy tutaj o adaptacji odpowiednio samego lokalu.

Także kosztach związanych z ciągłością takiej działalności przez pierwszy rok jej istnienia a także zatrudnieniu odpowiedniej ilości osób pracujących w takim miejscu. Jedno jest pewne, nie bez powodu powstaje coraz więcej takich prywatnych przedszkoli, jest na nie zapotrzebowanie i c do tego nie ma najmniejszej wątpliwości, o czym wiadomo już od kilku lat.

Pamiętaj o możliwości wykorzystania państwowych środków na ten cel, choćby na otwarcie placówki niosącej za sobą pewną misję społeczną, tutaj licz także na dotację unijną. Oczywiście takie przedszkole można otworzyć w mieście liczącym nawet 20,000-30,000 tysięcy osób, i połączyć je chociażby z poradnią psychologiczną czy laryngologiczną. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *