Popkorn z całej kolby kukurydzy z mikrofali

Gdyby na targu albo straganie można kupić taką kukurydzę ludzie byliby równie zadowoleni. Tradycyjne torebki z popkornem odchodzą. Nadchodzi czas na tworzenie popkornu z całych kolb kukurydzy. Jeśli to jest tak proste jak na filmie to rodzi się prawie innowacyjny pomysł na biznes.

Do mikrofalówki wystarczy włożyć kolbę i poczekać 30-60 sekund, a popkorn zacznie wyskakiwać. Liczyłem raczej na to, że kolba będzie się obracać na talerzu bez ochronnej torebki. Wtedy możnanby zobaczyć jak białe kulki skaczą po wnętrzu mikrofali.

Autor zastosował sprytnie 2 papierowe torebki. Dzięki temu biały popkorn pod wpływem temperatury wyskakuje do nich. Jak widać wszystkie nasiona kukurydzy nie wystrzeliły, część została w kolbie.

Ciekawy i sprytny sposób na szybki dodatek do codziennej diety. Możliwe, że nie każda kolba nadaje się do podgrzewania w mikrofali, ale idea jest jak najbardziej słuszna – taki mały lifehacking. Widać, że gotowy popkorn jest smaczny – zajadają go nawet jamniki.

Co do ustawień mikrofali – trzeba uważać z temperaturą nagrzewania. Zbyt wysoka spowoduje, że popkorn może się spalić na końcach, a w środku będzie zimny. Kilka kolb do eksperymentów i sukces murowany.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *