Nóż do zamrożonego masła

Chyba każdy bardzo dobrze zna problem, jaki stwarza twarde, wyciągnięte z lodówki masło, które tak trudno rozsmarować na kromce chleba, szczególnie tego świeżego. Australijczycy w odpowiedzi na to utrudnienie stworzyli specjalny nóż, który z wyglądu w zasadzie przypomina zwykły nóż do smarowania chleba, ale ten jednak posiada małe otworki wzdłuż części, którą rozsmarowuje się masło.

nóż do smarowania masła z lodówki

Przeciągając go po kostce masła, przez otworki wydobywają się cieniutkie sznureczki masła, które w takiej postaci zdecydowanie łatwiej rozmasowują się na całej powierzchni chleba. Nóż ten okazał się świetnym wynalazkiem i przede wszystkim ułatwiającym tę trudną czynność. Australijczycy jeszcze do niedawna starali się za wszelką cenę zgromadzić niezbędne fundusze, by móc zrealizować swój projekt.

W końcu osiągnęli cel, a nawet zebrali więcej niż było trzeba. Ci, którzy poparli projekt, już niebawem otrzymają taki nóż w prezencie. Niedługo każdy Australijczyk będzie mógł kupić i użytkować ten nowoczesny wynalazek.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Frod29 pisze:

    No w koncu bardzo przydatna rzecz. Jesli wymysla jak smarowac chleb bez noza to zycie bedzie jeszcze piekniejsze. Albo zaczna sprzedawac cleb juz posmarowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *