Giętka rama od roweru zamiast kłódki i łańcucha

Rowery są popularnym sposobem na poruszanie się po miastach i zawsze rowerzysta musi nosić ze sobą kłódkę z łańcuchem. A co gdyby zamiast kłódki rower zginał się jak łańcuch i można go było przywiązać wokół drzewa. Takie rozwiązanie wymyślił student z Wielkiej Brytani – rower można owinąć i przymocować za pomocą jednego zamka.

W rowerze działa mechanizm zapadkowy, który pozwala aby rama była sztywna lub miękka. Jednak nie mogą być różne w tym samym czasie. zas jazdy na rowerze rama pozostaje sztywna jak w każdym innym rowerze, a po zatrzymaniu wystarczy przesunąć dźwignię na ramie roweru, aby stała się elastyczna. I już można owinąć rower wokół słupka lub stojaka. Rower został zaprojektowany tak, że może być zabezpieczony jednym zamkiem i w tej chwili jest w fazie prototypu.

zgięcie wokół słupa szybkie owinięcie proste przełaczanie łamana rama roweru zginana rama

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Monika pisze:

    Zawsze zapominam kłódki z domu. Cigle ją zabieram ze sobą, a jak o niej nie pamietami i muszę się cofnąć do mieszkania na 4 te piętro to już mi się nie chce. Dlatego zginana rura byłaby najlepsza. No można jeszcze blokować rower smartfonem, może kiedy koła będą się blokować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *