Dropshipping ? skuteczny sposób na współpracę z hurtownią!

Rozpowszechnienie się na całym świecie Internetu przyniosło szereg zmian w komunikowaniu. Zmiany nie ominęły strefy sprzedażowej. Sklepy przeniosły się do sieci, a klienci otrzymali możliwość kupowania tysięcy produktów bez wychodzenia z domu. Jednakże zakup towaru to dopiero początek. Produkty trzeba jeszcze do klienta dostarczyć. W dobrym stanie i stosunkowo jak najszybciej.

Znaczna ilość produktów na rynku, choć bardzo korzystna z perspektywy kupującego, sklepom przyniosła szereg problemów do rozwiązania. Przede wszystkim, trzeba było odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie magazynować wszystkie produkty dostępne w katalogu? Największy problem z tą kwestia mają sklepy zajmujące się sprzedażą produktów o dużych gabarytach, jak sklepy RTV/AGD. Sytuacje pozwoliły uratować hurtownie i tak zwany dropshipping.

Pojęcie stało się szczególnie popularne w nawiązaniu do sprzedaży internetowej, nazywanej również online. Droppshipping zakłada przerzucenie obowiązku wysyłki towaru ze sklepu na hurtownię, która w tym modelu pełni rolę dostawcy. Tym samym sklep internetowy staje się jedynie pośrednikiem w całym procesie. Kupujący składa zamówienie na produkt, sklep wysyła zgłoszenie na towar do hurtowni, a ta wysyła towar bezpośrednio do klienta.

Dropshipping  między hurtowniami

Czy sklep zyskuje coś jeszcze, poza zwolnieniem z obowiązku magazynowania sprzętu i opłat z tego tytułu płynących? Przede wszystkim pieniądze, stanowiące różnicę między ceną detaliczną a ceną hurtową. Poza tym współpraca z hurtownią, to prawie 100% dostępność towaru. Co zyskuje na współpracy hurtownia? Przede wszystkim płynność finansową. Umowy z konkretnymi sklepami owocują wyłącznością hurtowni na ich klientów w zakresie pewnych produktów. Tym samym, ryzyko niskiej sprzedaży, choć ciągle istnieje, zdecydowanie się obniża. Na końcu tego łańcucha znajduje się klient, najważniejszy jego element. Jakie zatem płynął korzyści z dropshippingu dla niego? Zdecydowanie krótszy czas dostawy. Tradycyjny model zakłada, że sklep musi najpierw ściągnąć towar z hurtowni do siebie a następnie wysłać go do kupującego. Dropshipping sprawił, że dostawa stała się dużo prostsza i szybsza.

Czy istnieją jakieś minusy takiego układu? Jak zawsze, wszystko zależy od tego jaki maja wobec siebie stosunek partnerzy. Właściciele sklepów często mają problem z zaakceptowaniem tego, że są uzależnieni od kogoś z zewnątrz. Z kolei hurtownie internetowe, mogą obawiać się tego czy ilość klientów, która dokonuje u nich zakupów przez pośredników, nie zacznie z dnia na dzień drastycznie spadać. Pomimo tego, Dropshipping to model nowoczesny, ukierunkowany na klienta, mający zapewnić mu jak najszybszy dostęp do wybranego towaru.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *